Od prosince opět pravidelně mše sv. v Olomouci

Po vzájemné domluvě s duchovním správcem farnosti Olomouc – sv. Michal s duchovní podporou olomouckého arcibiskupa Mons. Jana Graubnera bude od prosince 2014 pravidelně sloužena mše sv. v tradičním římském ritu (MR 1962) v kapli sv. Alexeje při kostele svatého Michala v Olomouci (viz mapka níže). Mši svatou budou  sloužit dva diecézní kněží, který se budou střídat. Mše sv. tak bude oproti minulosti nyní již dvakrát měsíčně a pořad bohoslužeb bude v prosinci následující:

  • 7. prosince – 2. neděle adventní, missa lecta s lidovým zpěvem. Začátek v 15:00.
  • 14. prosince – 3. neděle adventní (Gaudete), missa cantata. Přede mší sv. bude homilie a Asperges. Celebruje P. Pavel Hödl. Začátek v 15:00.
Olomouc,_kostel_sv._Michala,_kaple_sv._Alexeje

Olomouc, kostel sv. Michala, kaple sv. Alexeje.

Před každou mší sv. bude příležitost ke svaté zpovědi. Vstup do kaple je přes vstup do kostela sv. Michala přes k lodi přiléhající křížovou chodbu. K účasti na mši sv. je vhodné mít vlastní misálek (nejlépe Schallerův). Pro ty, kdo jej nevlastní bude k dispozici text mešního řádu doprovozený českým překladem. Propria k 2. neděli adventní jsou k dispozici zde a k neděli Gaudete pak zde.

 

Od nového roku bude mše sv. každou 2. a 4. neděli v měsíci taktéž v kapli sv. Alexeje.

mapy

 

 

1 komentář u „Od prosince opět pravidelně mše sv. v Olomouci

  1. Pingback: Rozhlédnutí 2014/11/23 | Duše a hvězdy

Komentáře nejsou povoleny.